FAQ

Jak wygląda badanie na analizatorze medycznym? Jak się przygotować?

Analizator medyczny jest niczym innym jak profesjonalną wagą wyposażoną w 4 elektrody które przez 20 sekund przepuszczają przez ciało badanej osoby prąd o bardzo niskim natężeniu dzięki czemu na podstawie różnych oporów elektrycznych naszych tkanek uzyskujemy informacje o składzie naszego organizmu- ilości tłuszczu, mięśni, wody, kości oraz tkanki tłuszczowej otaczającej organy wewnętrzne. Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne.

Po odkażeniu urządzenia i wpisaniu odpowiednich parametrów(wzrost, płeć, waga ubrań) pacjent staje bosymi stopami na wadze i czeka około 20 sekund w bezruchu, oddychając normalnie. Po krótkiej chwili badanie jest zakończone a pacjent otrzymuje wydrukowany wynik analizy składu ciała (min. ilość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wody, kości, poziom otłuszczenia organizmu, wiek metaboliczny, zapotrzebowanie kaloryczne i inne). Po zakończonym badaniu omówię otrzymane wyniki.

 

Ubierz się tak, aby w łatwy sposób stanąć boso na analizatorze (rajstopy i cienkie skarpetki też muszą być zdjęte) Zadbaj, aby można było też w komfortowy i dokładny sposób zmierzyć obwód pasa i bioder.

• Na 24 godziny przed badaniem nie spożywaj alkoholu oraz nie wykonuj intensywnego wysiłku fizycznego.
• Na 12 godzin przed badaniem należy ograniczyć spożywanie kofeiny (kawa, napoje energetyzujące, bardzo mocne herbaty)
• Na 2-3 godziny przed badaniem nie jedz i ogranicz przyjmowanie płynów do minimum Najdokładniejsze wyniki otrzymujemy na czczo.
• Nie używaj kremów do stóp- może to zmniejszyć przewodnictwo prądu
• Zadbaj o wypróżnienie- zarówno mocz jak i kał nie przewodzą prądu i będą traktowane jako tkanka tłuszczowa.
• Nie zaleca się wykonywania analizy składu ciała w trakcie cyklu menstruacyjnego oraz około tydzień przed jego rozpoczęciem ze względu na możliwość zatrzymania wody w organizmie i występowanie obrzęków.

Kolejne badania wykonuj w podobnych warunkach co poprzednie.
Dla uzyskania jak najdokładniejszych wyników zadbaj o powtarzalność warunków przeprowadzania badania.

Ze względu na konieczność przepuszczenia przez ciało prądu o niskim natężeniu z badania nie mogą skorzystać:
• kobiety w ciąży,
• osoby z rozrusznikiem serca lub defibrylatorem, metalowymi implantami, endoprotezami, metalowym szwie w sercu lub naczyniu krwionośnym
• chorzy na epilepsję

Wizyta

Na pierwszej wizycie przeprowadzone zostanie badanie składu ciała na analizatorze medycznym, wykonamy pomiary centymetrem w pasie i w biodrach. Przeprowadzimy również wywiad lekarski oraz dietetyczny, porozmawiamy o zdrowiu i Twoich doświadczeniach z żywieniem. Jeśli posiadasz aktualne wyniki badań krwi to dobrze byłoby je przynieść. Pierwsza wizyta ma na celu zebranie jak największej ilości informacji na bazie których będzie można ustalić jak najlepszy jadłospis. Ustalimy cel do osiągnięcia i sposób w jaki go osiągniemy. Przygotuj się na wiele pytań i dużo rozmowy. Zabierz ze sobą dobre nastawienie 🙂

Na pierwszym spotkaniu można otrzymać jedynie ustne wskazówki, co do zmiany diety i zaleceń suplementacyjnych. Nie daję gotowych rozpisek – wszystkie zalecenia przygotowywane są indywidualnie a to wymaga czasu. Dietę otrzymasz w ciągu 5-14 dni w zależności od ilości pracy w gabinecie.

Tak, zgłoś to podczas rejestracji wizyty. Jeżeli będzie to osoba towarzysząca, może przysłuchiwać się spotkaniu. Jeżeli natomiast macie zamiar poruszyć przypadek tej osoby, proszę to potraktować jako dodatkową wizytę- będzie się to wiązało z potrzebą zarezerwowania większej ilości czasu, oraz opłatą jak za dwie osobne wizyty.

Obowiązuje mnie tajemnica lekarska, wszystkie sprawy poruszone w gabinecie zostają między nami.

Konsultacja online

Tak, możliwa jest konsultacja online za pomocą komunikatora Skype.

Tak jak do standardowej wizyty w gabinecie (patrz zakładka przed wizytą –  jedyna różnica to wcześniejsze wysłanie na maila  wyników badań, dzienniczka i wywiadu żywieniowego (ok 2 dni przed konsultacją) oraz połączenie na skype (w danym dniu i o danej godzinie zadzwonimy do Ciebie poprzez komunikator).  Po umówieniu się na konsultację wysyłam również  na podany adres mailowy szczegółową instrukcję przygotowania się do spotkania.

Przebieg konsultacji w zasadzie jest taki sam jak przy spotkaniu w gabinecie stacjonarnym- jedyna różnica to brak możliwości zrobienia analizy składu ciała na analizatorze medycznym. Maksymalnie 2 dni przed wizytą proszę o wysłanie na maila wszystkich materiałów potrzebnych do wizyty- ankiety, dzienniczka żywieniowego, wyników badań.

Tak, w cenę programu żywieniowego wliczona jest możliwość wymiany 3 maili miesięcznie. Jednakże, jeśli masz sporo pytań i wątpliwości możesz zapisać się na dodatkową konsultację.

Zapłacić można przelewem, zadzwoń lub napisz- podam Ci szczegóły.

Dieta

Na otrzymanie jadłospisu będziesz czekać od 5-14 dni w zależności od złożoności Twojego problemu medycznego oraz ilości pracy w gabinecie. Wszystkie jadłospisy przygotowywane są indywidualnie, dlatego nie ma możliwości otrzymania „gotowca” od razu po pierwszym spotkaniu.

Organizm adaptuje się do innego rodzaju pokarmu oraz odmiennej niż do tej pory dawki energii dostarczanej z pożywienia, proces ten może trwać średnio od 3 do 14 dni. Związane jest to ze zmianami w ilości hormonów wyrzucanych do krwi – głównie insuliny, która reguluje poziom glukozy. W początkowym etapie diety mogą wystąpić również bóle głowy- związane jest to z oczyszczaniem się organizmu i uwalnianiem zmagazynowanych toksyn i utlenianiu ich.

Wszystkie wskazówki dotyczące zamiany dań i produktów przekazane będą razem z jadłospisem. Jeśli pewne kwestie nie będą wciąż jasne przysługuje wymiana z dietetykiem 3 maili miesięcznie. Również podczas spotkań kontrolnych będę odpowiadał na zadawane pytania.

  • Plan obejmuje dietę, zalecenia, suplementację oraz dodatki. – Indywidualnie rozpisana dieta pod Twoje dolegliwości/choroby/symptomy, wyniki badań. Dieta rozpisana jest na okres 14 dni – każdy dzień jest inny od poprzedniego i różnorodny, tak by plan był wystarczający na długi czas współpracy. Dieta zawiera dokładne przepisy i sposoby przygotowywania posiłków. Podaję ilości w gramach oraz miary domowe– proste i łatwe dla każdego. Dieta rozpisywana jest w oparciu o informacje zebrane podczas naszego pierwszego spotkania. – Zalecenia dodatkowe – znajdziesz w nich informacje- kiedy i jaką wodę pić, na czym smażyć, czy bać się cholesterolu, co może spotkać się w czasie diety, czy możesz podjadać, jak komponować posiłki i wiele innych praktycznych porad. W przypadku zaleceń suplementacyjnych biorę pod uwagę leki oraz suplementy, jakie przyjmowałeś do tej pory oraz wskazuje Ci jak przyjmować suplementy, by wchłaniały się jak najlepiej. Dostaniesz nazwy konkretnych firm oraz suplementów wraz z propozycjami linków do sklepów oraz oczywiście informacją kiedy i jak długo je przyjmować.
  • Dodatki w postaci plików dla Ciebie. W zależności od problemów dostaniesz dodatkowe wskazówki, rady, co jeść poza domem, przepisy, jak wykonać zdrowe słodycze, jaką pić wodę, gdzie kryje się cukier, listy dozwolonych produktów, przykładowe listy zakupów wraz z grafiką konkretnych produktów, zadania do wykonania przed dietą, jak radzić sobie z motywacją, co z autoimmunologią oraz pomocniki i poradniki.

Konsultacje najczęściej odbywają się w gabinecie stacjonarnym-wszystkie informacje znajdziesz w zakładce kontakt. Jest również możliwość odbycia wizyty domowej lub konsultacji online. Proszę o kontakt w celu ustalenia szczegółów

Płatność

Na obecną chwilę możliwa jest tylko płatność gotówką lub przelewem. Jeśli chcesz zapłacić przelewem przed wizytą wyślij zapytanie o dane do przelewu.

Start typing and press Enter to search